Úvod Ceník Galerie - Nehty Galerie - Prostory Kontakt Partneři
 


 

Péče o přírodní nehty


Aby ruce a nehty vypadaly vždy krásně, musíte o ně pečovat. Ruce a nehty si zaslouží jak domácí tak i odbornou péči.


Ruce jsou neustále „na očích“a jsou naší vizitkou. Jak je mít po celý rok krásné a pěstěné?


manikúra - postup 


Ruce vydensifikujeme, poté zkrátíme a upravíme nehty do považovaného tvaru. Nehty upravujeme pilníkem s hladkým brusem, nikdy ne kovovým! Vždy pilujeme ze strany do středu, čímž zabráníme případnému lámání.


Konečky prstů vložíme do teplé mýdlové vody s kapkou olejíčku a necháme několik minut odmočit. Tím změkne kůžička, která je nyní připravena na další postup. 


Kůžičku nestříháme, ale pouze zatlačujeme dřevěnou špachtličkou. 

Kůžičku nad lůžkem natřeme přípravkem pro odstranění zrohovatělé a ztvrdlé kůže. Naneseme olej, nebo výživný krém s obsahem vitaminem A, E a panthenolu, který podpoří pružnost jak epidermis, tak i nehtu samotného. Ruce i nehty masírujeme několik minut. Na závěr manikúry na dlaně a hřbety rukou naneseme vyživující přípravek, který ruce chrání i před slunečním zářením.


Lakování nehtů


Lakováním nehty chráníme před vlivy vnějšího prostředí. Dnešní laky už neplní jen estetickou funkci – nová generace laků je schopna se cíleně vypořádat s určitými problémy, například s třepícími se nerovnými či lámavými nehty. 


Před lakováním ruce důkladně umyjeme a osušíme. Pro odmaštění nehtu použijeme odlakovač, který naneseme na papírový tampón, ne na vatový! Nehet je důkladně připraven na tzv. podlak, který nehet zafixuje a vyrovná. 


Lak volíme podle vkusu a zaměstnání. Mezi nejoblíbenějšími zůstává tzv. francouzská manikúra, která vykreslí jemný a pěstěný vzhled rukou. Aplikujeme bílý lak na konečky nehtů, který necháme dobře zaschnout. Přetřeme jej světle růžovým nebo tělovým lakem a necháme opět zaschnout. 

Pro delší trvanlivost struktury laku použijeme tzv. nadlak, který zpevní a celkově vyhladí nehet.


Pro rychlé zaschnutí všech vrstev laku, na každý nehet kápneme jednu kapku sušiče. Dokonale vysuší všechny vrstvy naneseného laku. 


Co je to parafín


Parafín je speciální vosk získaný z ropy a obohacený o vitamín E. Vyniká svou schopností zadržovat teplo. Tuhne při teplotě 52-62°C. Parafín prohřívá, uvolňuje, zvyšuje krevní oběh a otevírá póry. Jeho účinky jsou zdravotní i estetické. 

Použití parafínu :

Změkčení, zjemnění a prokrvení pokožky

Hloubkové prohřívání a uvolnění ztuhlých kloubů

Snížení svalového napětí a regenerace pokožky

Příznivě působí na metabolizmus kůže a podkožního vaziva

Relaxace a únik od každodenního stresu

Choroby pohybového aparátu 

Chronická revmatoidní artritida 

Choroby drobných kloubů končetin 

Zhrublá, mozolovitá, suchá nebo popraskaná pokožka rukou či nohou 


Parafínový zábal – blaho pro klouby 

Během působení parafínu dochází k uvolnění svalů a kloubů a právě proto se parafínové zábaly používají jako součást rehabilitační léčby, zejména pak při degenerativním onemocnění kloubů rukou. Jedná se v podstatě o lokální termoterapii (teploléčbu), která se běžně aplikuje i v lázních a rehabilitačních zařízeních. Lze ji ale aplikovat i na celé tělo – formou parafínových lázní. Takto působí na uvolnění a snížení bolesti celého pohybového aparátu. Zvýšením prokrvení kůže lépe absorbuje minerály obsažené v parafínu. Parafínové zábaly působí blahodárně na nervovou soustavu, cítíte se po nich uvolněně a relaxovaně. 


Parafínový zábal jako kosmetická kúra 

Parafínové zábaly se používají také v kosmetickém průmyslu pro výživu a zjemnění kůže rukou, loktů, kolen a chodidel. Mezi nejoblíbenější patří zábaly rukou. Po parafínové kúře jsou hladké a jemné, zbavené odumřelých buněk a suchých šupinek kůže. Parafínové zábaly se používají také při odstraňování tukových polštářků a celulitidy.


Parafínové zábaly


Před aplikací parafínu ruce očistíme a naneseme dezinfekční roztok. Dále aplikujeme glycerínové sérum, nebo výživný krém. Ruce ponoříme do parafínové vany s rozpuštěným parafínem s příjemnou teplotou – ruce několikrát ponoříme a opět vynoříme, nejlépe však 3x. Necháme okapat a ruce vložíme do sáčku a navlékneme rukavice, které nám udržují stálou a příjemnou teplotu. Pro dokonalé vyhřátí vložíme ruce i se sáčkem do vyhřívaných rukavic. Zábal necháme působit 20 minut, poté rukavice sejmeme, odstraníme vosk a namažeme krémem. Ruce jsou krásně vyživené, hydratované a získají potřebný kolagen.


Masáž rukou 


Ruce snadno ztrácejí vláhu, jak častým mytím, saponáty,  tak prostředím. Rychle se vysušují a často praskají a tvoří se záděrky.  Proto je vhodné se o ruce pravidelně starat, buď výživnými krémy, které máme stále po ruce, nebo pomocí odborné masáže rukou, která je uvolní, vyživí a vzpruží. Masáž je velice příjemná a navozuje pocit klidu a uvolnění.